הרצאות להשכרה - VOD

כאן תוכלו לצפות בהרצאותיי המוקלטות בזמנכם החופשי. ההרצאה תהיה זמינה למשך 21 ימים

בשנים האחרונות רמות הלחץ, המתח והחרדה בעלייה מתמדת; הג’אגלינג והעומס, חוסר הודאות, חשיבת-יתר והשימוש הגובר בטכנולוגיה הם רק חלק מהגורמים.
במהלך ההרצאה נבין, בעזרת מחקרים מחזית המדע, מה גורם ללחץ, מה קורה לנו במוח ובגוף כשאנחנו בלחץ ? מדוע יש אנשים שהם רגישים יותר ללחץ ? האם יש הבדלים בין המוח הנשי למוח הגברי ? לסיום, נקבל כלים מעשיים לניהול הסטרס, הפחתת המתח בחיינו וחיבור לעוגני האושר שלנו.

“אומרים אהבה יש בעולם – מה זו אהבה ?” מיליוני שירים נכתבו עליה; אגדות, סיפורים ומה לא? היא נוצרת ונגמרת בכל דקה וגורמת לסערת רגשות בכל פעם מחדש – האה-ב-ה. במהלך ההרצאה נבחן לעומק, בעזרת מחקרים מחזית המדע, את השאלה הכה נצחית מה זו בעצם אהבה? נכיר את החומרים מהם היא עשוייה וכיצד הם יוצרים את כל הקשרים שלנו בחיים. נתמקד באהבה הזוגית ונבין למי אנחנו נמשכים, כיצד אנחנו מתאהבים ואיך הביולוגיה מסבכת את הכל עם הזמן. לבסוף, נקבל מרשם מוכח מדעית לשימור האהבה הזוגית והאושר במשפחה בעידן מאתגר.

נשים מנוגה, גברים ממאדים. לעיתים נדמה כאילו הגענו משני כוכבי לכת שונים. את ההבדלים בגוף אנחנו רואים מיד, אך מה בנוגע להבדלים ברמת המוח ? האם יש דבר כזה מוח גברי ומוח נשי ? מה משפיע עלינו יותר הביולוגיה או הסביבה ?  במהלך ההרצאה נצא למסע אבולוציוני מרתק אל עומקם של ההבדלים הביולוגיים בין נקבות וזכרים הבדלים ברמת ההורמונים, הנוירונים והגנים שמעצבים את העולם הרגשי ואת ההתנהגות שלנו : מלקיחת סיכונים ועד לאופן התמודדות במצבי לחץ, מסגנון הורות ועד סגנון תקשורת.

לבסוף נבין כיצד הידע הזה יכול לאפשר לנו לשנות את המבנים החברתיים כדי שגם נשים וגם גברים יוכלו לשגשג בהם וכן לאפשר לנו לייצר יותר אמפתיה בזוגיות.

בין אהבה לשנאה, בין חמלה לקנאה, בין אמפתיה לתוקפנות, הרגשות שלנו הם אלה שמניעים אותנו במידה הרבה ביותר. בזכות המוח הרגשי הקדום אנחנו מצליחים לשתף פעולה, באופן מעורר השתאות ובגלל אותו מוח אנחנו מסוגלים להחריב את כל מה שהשגנו ולהשמיד זה את זה.

במהלך ההרצאה נבין מהו רגש ? כיצד נוצרים רגשות במוח ומדוע הם כל כך מניעים אותנו ? נבין מהם המקורות של השנאה, הרוע והאלימות והיכן גם משכנם של האהבה והחמלה במוח שלנו ?