סדנאות בנושא נוירו-ניהול - שימוש בתובנות מחקר המוח להעצמת כישורי הניהול

בעידן טכנולוגי מהיר, שמאופיין בירידה בקשב ובעלייה ברמות סטרס ובדידות, היכולת לאמפתיה הופכת למיומנות קריטית בניהול במאה ה-21, ומוגדרת כשפה החדשה של מנהיגות.
במהלך הסדנה נבין לעומק את המנגנונים המוחיים שאחראים על אמפתיה ואינטיליגנציה רגשית ומאפשרים לנו להרגיש את האחר ולייצר אמון וחיבור. בנוסף נבחן מה מעכב את האמפתיה במקומות עבודה – כיצד ריבוי לחצים, הסחות-דעת ומאבקי כוח תורמים לשחיקה של מנגנוני האמפתיה במוח.

הבנה של אופן פעולת מכונת הרגשות האנושית מאפשרת לנו לייצר מנהיגות חיובית, שמבינה את הרגשות והצרכים של העובדים ופועלת להפחתת הסטרס והגברת האושר הארגוני, במטרה לייצר תחושת שייכות, משמעות ושליטה.

הסדנה מחולקת לשני חלקים:
חלק ראשון – שעה וחצי
ניהול אמפתי בעידן דיגיטלי – הרצאה ודיון מונחה 

חלק שני – כשעתיים

  • תרגול מעשי של טכניקות לשיפור מיומנויות אמפתיה : תרגול של הקשבה פעילה ותרגול טכניקות מהירות נוספות באמצעות שפה.
  • תרגול אמפתיה עצמית – הכרת גורמי הסטרס האישיים וסגנון התקשורת באמצעות שאלונים דיגיטליים אישיים והכרת הכלים להפחתת סטרס.

בשנים האחרונות רמות הלחץ, המתח והחרדה הם בעלייה מתמדת; הג’אגלינג והעומס, חוסר הודאות, חשיבת-יתר והשימוש הגובר בטכנולוגיה הם רק חלק מהגורמים.
למנהלים יש השפעה עצומה על רמות הסטרס עובדים, לכן כמנהלים חשוב מאוד שנבין מה זה סטרס? מה קורה לנו במוח ובגוף בזמן לחץ? מדוע אנשים שונים מגיבים אחרת ללחץ? מה משפיע על רמות סטרס שונות כל כך בין בני אדם? האם יש הבדלים בין נשים וגברים?

אחד מהגורמים העיקריים שמפחיתים סטרס הוא אמפתיה – התחושה שמקשיבים לי ומבינים אותי. במהלך הסדנה נלמד מהי אמפתיה וכיצד היא מפחיתה סטרס ומגבירה חיבור ואמון.

הסדנה מחולקת לשני חלקים:
חלק ראשון – שעה וחצי
הרצאה ודיון מונחה – למה לזברות אין אולקוס? על סטרס, אמפתיה ואושר ארגוני.

חלק שני – כשעתיים

  • אבחון סטרס אישי – בעזרת שאלונים דיגיטליים אישיים כל משתתף יוכל לגלות את מפת הסטרס והוולנס האישית.
  • היכרות עם הטריגרים האישיים – מהם כפתורי ההפעלה שלך במקום העבודה.
  • הכרת כלים מעשיים להפחתת סטרס ותרגול אמפתיה עצמית כבסיס ליכולת האמפתיה לזולת.

לקוחות ממליצים